Dnes je Sobota, 25.3.2023, meniny má Marián, zajtra Emanuel
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Skalici

Kam v Skalici

Kráľovské mesto Skalica má veľmi zaujímavý históriu a pamiatky, no leží v ešte viac zaujímavejšom regióne na Záhorí, ktoré je krásne nielen z prírodného, ale aj turistického hľadiska.

Priamo v meste je možné nájsť niekoľko zaujímavých historických budov, no rovno nad mestom sa týči klasicistická kalvária vysvätená  arcibiskupom Alexandrom Rudnayom v roku 1823. Z prírodného hľadiska je len niekoľko kilometrov od centra zaujímavá Zlatnícka dolina,  ktorá ponúka možnosti krásnej turistiky a v lete je tu otvorené veľké prírodné kúpalisko so športovým vyžitím. Navštíviť priamo v meste môžete zas Hasičské múzeum alebo Mlyn bratov Pilárikových.

Celý región je tiež známy vinikajúcim vínom a vedie tu aj Vínna cesta Záhorie. V okolí mesta je 500 vinohradníckych domčekov. V okolí skalice je množstvo možností na pešiu turistiku ale aj na cyklo turistiku, môžete sa dostať po vyznačených trasách do Pomoravia. Priamo v tomto regióne sa tiež nachádza unikátny Baťov kanál, ktorý je stále v prevádzke.

Zaujímavé podujatia a pamiatky sú tiež aj v Holíči, napríklad zrekonštruovaný Holíčsky zámok.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Skalica.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok